Gurugram, Haryana
GST No. 06ANBPB8593P1ZH
We are a leading Supplier & Distributor of IFB Washer Extractor Industrial And Commercial such as High Spin Industrial Washer Extractor, Condensate Separator, Professional Washer Extractor, High Spin Hygienic Barrier Washer Extractor, Rigid Mounted Industrial Washer Extractor, Manual Buck Press Machine and many more items from India.
Approx. Rs 69,990 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Capacity | 350 Liter |
| Energy Efficiency | 5 Star |
| Brand | Haier |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Warranty | 5 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Elictric |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
Approx. Rs 69,990 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Capacity | 332 Liter |
| Color | Silver |
| Energy Efficiency | 4 Star |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Brand | Haier |
| Power Consumption | 4.5 kW |
| Packaging Type | Box |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
Additional Information:
Approx. Rs 32,833 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Capacity | 315 Liter |
| Energy Efficiency | 4 Star |
| Color | Red |
| Defrosting Type | Auto |
| Brand | Haier |
| Power Consumption | 4.5 kW |
| Refrigerant | R600a |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Box |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 230 V |
| Phase | Single Phase |
| Door Types | Double Door |
| Door Type | Single Door |
Additional Information:
Approx. Rs 29,500 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Capacity | 500 L |
| Energy Efficiency | 4 Star |
| Door Types | Single Door |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Brand | Haier |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Power Source | Electric |
Additional Information:
Approx. Rs 57,900 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Capacity | 620 Liter |
| Energy Efficiency | 5 Star |
| Color | Gray |
| Door Types | Double Door |
| Brand | Haier |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Warranty | 5 Year |
| Power Consumption | 6.5 kW |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
Approx. Rs 1,14,000 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Capacity | 185 L |
| Energy Efficiency | 5 Star |
| Door Types | Double Door |
| Brand | Haier |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Warranty | 5 Year |
| Power Consumption | 10.5 kW |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
Approx. Rs 64,990 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Capacity | 614 Liter |
| Energy Efficiency | 4 Star |
| Door Types | Double Door |
| Brand | Haier |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Warranty | 5 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
Approx. Rs 75,990 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Capacity | 565 Liter |
| Energy Efficiency | 5 Star |
| Color | Gray |
| Door Types | Double Door |
| Brand | Haier |
| Warranty | 5 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
Additional Information:
Approx. Rs 18,900 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Capacity | 251 Liter |
| Energy Efficiency | 4 Star |
| Door Types | Single Door |
| Brand | Haier |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 60 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
Approx. Rs 16,290 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Capacity | 195 Liter |
| Energy Efficiency | 4 Star |
| Door Types | Single Door |
| Brand | Haier |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Warranty | 5 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
Approx. Rs 17,600 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Capacity | 185 L |
| Energy Efficiency | 5 Star |
| Door Types | Single Door |
| Brand | Haier |
| Cooling Technology | Direct Cooling |
| Country of Origin | Made in India |
| Gross Capacity | 220 Liter |
| Net Capacity | 213 Liter |
| Net Weight | 48 kg |
| Gross Weight | 53 kg |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
Additional Information:
Approx. Rs 1,15,000 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Capacity | 629 Liter |
| Energy Efficiency | 5 Star |
| Door Types | Double Door |
| Brand | Haier |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Warranty | 5 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
Approx. Rs 83,990 / UnitGet Latest Price
Service Details:| Brand | Haier |
| Capacity | 563 Liter |
| Door Types | Double Door |
| Energy Efficiency | 5 Star |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Color | Red |
| Warranty | 5 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Three Phase |
| Packaging Type | Box |
| Refrigerant | R600a |
Additional Information:
Approx. Rs 13,600 / UnitGet Latest Price
Service Details:| Brand | Haier |
| Capacity | 170 Liter |
| Door Types | Single Door |
| Energy Efficiency | 5 Star |
| Defrosting Type | Direct Cool |
| Color | Red |
| Warranty | 2 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
Approx. Rs 13,000 / PieceGet Latest Price
Service Details:| Capacity | 256 L |
| Energy Efficiency | 3 Star |
| Door Types | Single Door |
| Brand | Haier |
| Warranty | 2 Year |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Phase | Single Phase |
Approx. Rs 90,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureService Details:| Capacity | Above 500 L |
| Door Types | Multi Doors |
| Energy Efficiency | 5 Star |
| Model Name/Number | Haier |
| Color | Gray |
| Defrosting Type | Auto |
Additional Information:
Explore More Services
© Bansi Lal Enterprises. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited