Gurugram, Haryana
GST No. 06ANBPB8593P1ZH
Approx. Rs 13,090 / PieceGet Latest Price
Product BrochureService Details:| Oven Type | Convection |
| Capacity | 23 L |
| Power(Watt) | 900W |
| Color | Black |
| ISI Certified | Yes |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | MS |
| Auto Cook Option | Yes |
| Frequency | 50 Hz |
| Temperature Selection | Yes |
| Auto Reheat | Yes |
| Child Safety Lock | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Outer Dimension | 281 x 483 x 390 mm (H X W X D) |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 230 V |
| Phase | Single Phase |
| Packaging Type | Box |
Additional Information:
Approx. Rs 18,000 / PieceGet Latest Price
Product BrochureService Details:| Oven Type | Convection |
| Capacity | 30 L |
| Power(Watt) | 900W |
| Color | Black |
| Brand | IFB |
| Warranty | 1 Year |
| Auto Cook Option | Yes |
| Frequency | 50 Hz |
| Temperature Selection | Yes |
| Auto Reheat | Yes |
| Child Safety Lock | Yes |
| Display Type | LED |
| Cooking Completion Indicator | Yes |
| Deodorizer Present | Yes |
| Grease Filter | Yes |
| In Door Controls Present | Yes |
| Preheat Function | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Cavity | Stainless Steel |
| Outer Dimension | 300 x 539 x 440 (H X W X D) |
| Power Consumption | 6.5 kW |
| Voltage | 230 V |
| Packaging Type | Box |
| Model Name | 30BRC2 |
Additional Information:
Approx. Rs 16,900 / PieceGet Latest Price
Service Details:| Oven Type | Convection |
| Capacity | 30 L |
| Power(Watt) | 900W |
| Color | Black |
| ISI Certified | Yes |
| Warranty | 6 Years Spare Parts Support; 1 Year Comprehensive + 3 Years on Magnetron & Cavity |
| Auto Cook Option | Yes |
| Frequency | 2450 MHz |
| Temperature Selection | Yes |
| Auto Reheat | Yes |
| Child Safety Lock | Yes |
| Display Type | LED |
| Weight | 19 Kg |
| Door Type | Single Door |
| Cooking Completion Indicator | Yes |
| Deodorizer Present | Yes |
| Grease Filter | Yes |
| In Door Controls Present | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 43,990 / UnitGet Latest Price
Service Details:| Brand | IFB |
| Warranty | 1 Year |
| Body Material | MS |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 60 cm |
| Control | Mechanical Plus Digital Timer/Thermostat |
| Size | 590 X 560 X 560 mm |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210 V |
| Phase | Single Phase |
| Cavity | Easy-to-clean enameled cavity |
| Knob Type | Decorative |
| Inox Line | Slim and Smart |
| Handle Material | Metal |
| Programme | 11 |
| Turbo Heater | Yes |
| Rotisserie(Rotating Grill) | Yes |
| Convection | Yes |
| Door Glass | Triple |
| Easy To Remove Inner Glass | Yes |
| Cooling Fan | Yes |
| Oven Light | Yes |
| Side Rack Crome Finish Easy To Remove | Yes |
| Meat Probe | Yes |
| Dripping Pan And Grid | One dripping pan and two grids |
Approx. Rs 14,500 / PieceGet Latest Price
Service Details:| Oven Type | Convection |
| Capacity | 25 L |
| Power(Watt) | 900W |
| Color | Metallic Silver |
| ISI Certified | Yes |
| Warranty | 6 Years Spare Parts Support; 1 Year Comprehensive + 3 Years on Magnetron & Cavity |
| Auto Cook Option | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Services
© Bansi Lal Enterprises. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited