Gurugram, Haryana
GST No. 06ANBPB8593P1ZH
Approx. Rs 3,50,000 / UnitGet Latest Price
Service Details:| Brand | IFB |
| Capacity | 24 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Consumption | 7.5 kW |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 210 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
Additional Information:
Approx. Rs 65,000 / PieceGet Latest Price
Service Details:| Brand | IFB |
| Capacity | 16 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Consumption | 5.5 kW |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 210 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
| Material Grade | SS 304 |
| Speed | 1000 RPM |
Additional Information:
Approx. Rs 45,000 / PieceGet Latest Price
Service Details:| Capacity | 55 kg |
| Brand | IFB |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 230 V |
| Material Grade | SS 304 |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Body Material | Stainless Steel |
| Power Consumption | 6.5 kW |
| Speed | 1200 RPM |
Approx. Rs 65,000 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Brand | IFB |
| Capacity | 9 kg |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Automatic |
| Power Consumption | 5.5 kW |
| Phase | Single Phase |
| Voltage | 210 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
Additional Information:
Approx. Rs 85,000 / PieceGet Latest Price
Service Details:| Brand | IFB |
| Type | Automatic |
| Voltage | 230 V |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Large Capacity | 8 kg |
| Large Door Opening Size | 52 cm |
| Body Material | SS |
| Power Consumption | 5.5 kW |
In the presence of our team of skilled professionals, we are actively engaged in offering the best quality 8 kg Professional Dryer. Our offered dryer is widely used in homes and laundries for removing moisture from the clothes. Our provided dryer is manufactured by using quality assured components and newest technology at vendors' end. To ensure its optimum quality & functioning, this dryer is rigorously checked on defined quality parameters by the quality experts. Furthermore, we provide this dryer in various specifications to choose from.
Features:
Option:
Option:
Approx. Rs 19,990 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Capacity | 5.5 kg |
| Function Type | Automatic |
| Type of Dryer | Electric Dryer |
| Brand | IFB |
| Type | Automatic |
| Voltage | 230 V |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Body Material | Stainless Steel |
| Glass Thickness | 10 mm |
Approx. Rs 20,990 / Unit(s)Get Latest Price
Service Details:| Capacity | 10.5 kg |
| Type of Dryer | Electric Dryer |
| Brand | IFB |
| Voltage | 230 V |
| Phase | Single Phase |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Body Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS 304 |
| Power Consumption | 4.5 kW |
| Function Type | Fully Automatic |
| Type | Automatic |
Explore More Services
© Bansi Lal Enterprises. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited