Gurugram, Haryana
GST No. 06ANBPB8593P1ZH
We are a leading Supplier & Distributor of IFB Washer Extractor Industrial And Commercial such as High Spin Industrial Washer Extractor, Condensate Separator, Professional Washer Extractor, High Spin Hygienic Barrier Washer Extractor, Rigid Mounted Industrial Washer Extractor, Manual Buck Press Machine and many more items from India.
Approx. Rs 43,990 / PieceGet Latest Price
Service Details:| Capacity | 1000 Dishes per Hour |
| Voltage | 210 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 60 Hz |
| Phase | Single Phase |
| Body Material | Stainless Steel |
| Surface Finish | Polished |
| Power Consumption | 1.2 kW |
| Usage/Application | Restaurant |
Approx. Rs 43,990 / UnitGet Latest Price
Product BrochureService Details:| Brand | IFB |
| Warranty | 4 Years |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 60 Hz |
| Power Source | Electric |
| Rack Size | 40 x 40 cm |
| Dimensions | 46.5 x 55 x 71 cm |
| Door Opening Size | 30 cm |
| Max Glass Height | 27 cm |
| Phase | Single Phase |
Explore More Services
© Bansi Lal Enterprises. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited